Shabtabnews @shabtabnews

پایگاه" #شب_تاب"منعکس کننده اخبار مهم روز به صورت تحلیلی و موارد نقض حقوق بشر همراه با گزیده ای از فعالیتهای نهادهای حقوق بشری است.

shabtabnews.com/

10,522 posts 1,121 followers 360 following

Instagram photos and videos

امروز مرزها بسیار روشن است، یا با مردم هستید یا با فرقه مافیایی حاکم بر کشور تشویق بی‌امان «وریا غفوری» سلبریتی مردمی توسط تماشاگران استقلال در حالی‌که صدای_مردم توسط صداوسیمای میلی سانسور شد

آقای غفوری طی روزهای گذشته به خاطر انتقاد به شیوه‌ی اداره‌ی کشور، به حراست سازمان ورزش احضار و تحت بازجویی و ‌فشار قرار داشته است.
#حاكم_كشور #كشور #حراست #سانسور

24  

هشدار جدی به مردم ایران
ببینید از داخل گوشت یخ‌ زده که این هموطن خریده چه چیزی بیرون اومده!

این گوشت یارانه‌ای از فروشگاه خیابان شهید بهشتی جاجرم- خراسان شمالی خریداری شده و توسط خریدار درحین خرد کردن فیلم‌برداری شده است
خریدار پس از مشاهده این وضعیت به اداره دامپزشکی شهرستان مراجعه کرده تا مراتب اعتراضش را اعلام کند، اما درپاسخ به او گفته‌اند: فقط این یک مورد بوده و آن هم شانس شما بوده است.
#هشدار #جدي #به_مردم #ايران

3  

انتقال امیر امیرقلی به زندان اهواز

امیر امیرقلی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، به درخواست اداره اطلاعات شهرستان شوش، به زندان اهواز منتقل شد.

روز گذشته ۳۰ بهمن ماه، نشریه گام در کانال تلگرامی اش نوشت: «علی امیرقلی که پس از اتمام قرار بازداشت یک‌ماهه‌ی خود می‌بایست از بازداشتگاه اوین آزاد می‌شد، با وجود موافقت در تهران و پس از پیگیری‌های مداوم، با دستور جدید از سوی اداره اطلاعات شهر شوش به زندان اهواز منتقل شد»

امیر امیرقلی، از اعضای هیات تحریریه نشریه «گام» است که در تاریخ ۲۴ دی‌‌ماه گذشته در بابلسر، از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و برای بازجویی به تهران انتقال یافت.

پیش‌تر امیرحسین محمدی‎فر، ساناز الهیاری و عسل محمدی، از دیگر اعضای تحریریه «گام» بازداشت شده بودند.
#زندان_اهواز #بازداشت #روزنامه_نگار

6  

۱ اسفند - دختر اسماعیل بخشی در تجمع خانوادگی این کارگر زندانی نیشکر هفت‌تپه، مقابل دادگستری شوش، در اعتراض به بازداشت آقای بخشی

#دختر_اسماعيل_بخشي #زندان #كارگر #هفت_تپه

8  

سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد دلاری عربستان در هند

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، روز چهارشنبه ۱ اسفند در جریان نخستین سفر رسمی خود به هند که با بالا گرفتن تنش‌ها میان دهلی نو و اسلام آباد همزمان شده است، گفت که انتظار دارد تا دو سال آینده فرصت‌هایی برای سرمایه‌گذاری در هند به میزان بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار فراهم شود.

محمد بن سلمان همین هفته سفری نیز به پاکستان داشت که با استقبال گرم مقامات این کشور مواجه شد و طرفین تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۲۰ میلیارد دلار برای کمک به دوام اقتصاد پاکستان امضا کردند.
#سرمايه_گذاري #اقتصاد_پاكستان#هند_عربستان

8  

سازمان عفو بین الملل : مقامات ایران جان و سلامت آرش صادقی را به خطر انداخته‌اند
فیلیپ لوتر مدیر تحقیقات شمال آفریقا و خاورمیانه عفو بین‌الملل: «رفتار مقامات ایران در مورد آرش صادقی نه تنها به طرز غير قابل توصيفى ظالمانه است، بلکه از منظر حقوقی نوعى شکنجه محسوب می‌شود. از ابتدا تا امروز، هر قدم كه مقامات زندان، دادستانی و سپاه پاسداران برداشته اند در جهت قطع يا ‌محدود کردن دسترسی آرش صادقی به خدمات درمانی حياتى براى مقابله با سرطان بوده است.» «مقامات ايرانى به طور عامدانه آرش صادقی را از مراقبت‌هاى پزشكى محروم كرده‌اند و به اين ترتيب درد و عذاب او را افزايش داده و ظلم ناشى از حكم به غايت ناعادلانه او را دو چندان كرده‌اند.» عفو بین‌الملل از مقامات ایران می‌خواهد آرش صادقی را فورا و بدون قید شرط آزاد کنند. تا آن زمان، آن‌ها باید به حق حیات و محافظت وى در مقابل شكنجه احترام بگذارند و این مستلزم دریافت بهترین خدمات پزشكی در دسترس و پیروى کامل از توصیه‌های پزشكی است.
#سازمان_عفو_بين_الملل #ايران #خاورميانه

5  

جهش قیمت دلار دلار در حال حاضر به کانال ۱۴۰۰۰ رسید و دربرخی شهرها بالای این رقم خریدو فروش میشود

#خريد_و_فروش #رقم #دلار

5  

باز هم نظام رکورد زد! ایران در رتبه‌ی هفتم شمار بیکاران جوان

در ماه فوریه اندیس اسپکتیتور به بررسی وضعیت بیکاری جوانان در کشورهای مختلف پرداخته است. طبق این اندیس ایران در رتبه‌ی هفتم از منظر بیکاری با ۲۸/۳ درصد جمعیت جوان بیکار قرار می‌گیرد. وجود کشور فرانسه به عنوان کشوری صنعتی با نرخ بیکاری ۲۱/۱ درصد در این نمودار هم حائز اهمیت است.
#ايران_رتبه_هفتم #بيكاران #كشور_فرانسه

6  

#چهل_سال_شکست
# قیمت_ سکه _به _۴۶۸۰۰۰۰ _تومان_ رسید!

4  

چهل_سال_شکست صفهای طولانی مردم برای دریافت تخم مرغ / تهران، هروی، خیابان زندی غربی، بازارچه تره‌بار

#چهل_سال_شكست #تهران

15  

این دیگر سخنان اپوزیسیون نیست! تنها موضوعی که برای حاکمان اهمیت ندارد، ایران و ایرانی است. غلامرضا حیدری: به عنوان نماینده مجلس نمی‌دانم چقدر در سوریه و يمن هزینه شده است حوزه‌های علمیه بودجه‌های عظیمی را به خود اختصاص می‌دهند مانند باقر العلوم و جامعه المصطفي

مرحوم هاشمی رفسنجانی خیلی کمک کرد که برای موسسه آیت الله مصباح بورسیه در كانادا و ديگر كشورها درست کنند.
#اپوزيسيون #بورسيه#كانادا #سوريه #يمن

9  

محمود احمدی نژاد در سخنرانی خود در رامهرمز، خواستار استعفاء حسن روحانی شد
#محمود_احمدي_نژاد #رامهرمز

11